جداسازی سفیده و زرده تخم مرغ

جداسازی سفیده و زرده تخم‌مرغ

در آشپزی گاهی اوقات زرده‌ تخم‌مرغ و گاهی سفیده‌ آن مورد نیاز است. بنابراین نحوه جداسازی زرده و سفیده تخم‌مرغ از هم، یکی از کارهایی است که دیر یا زود در آشپزی با آن مواجه می‌شوید. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا شما را با روش صحیح…

جداسازی سفیده و زرده تخم‌مرغ آشنا کنیم.

[/vc_column_text]

در قدم اول دو کاسه جدا را به زرده‌ و سفیده‌ تخم‌مرغ اختصاص دهید. درصورتی که کاسه‌های انتخابی شما هم اندازه نیستند، از کاسه‌ کوچکتر برای زرده‌ تخم‌مرغ که حجم کمتری می‌گیرد، استفاده کنید.

بهتر است تخم‌مرغ را روی یک سطح صاف مانند تخته آشپزخانه بشکنید زیرا شکستن تخم‌مرغ مثلا با استفاده از لبه‌ کاسه باعث ورود باکتری و یا آلاینده‌‌های پوسته تخم‌مرغ به داخل آن می‌شود اما اگر تخم‌مرغ به وسیله‌ یک سطح صاف شکسته شود، احتمال وقوع این اتفاق کمتر است. بعد از اینکه تخم‌مرغ ترک برداشت، آن را بر روی کاسه‌‌ای که برای سفیده‌ تخم‌مرغ در نظر گرفتید، قرار دهید.

سعی کنید پوسته تخم‌مرغ را به دو قسمت هم اندازه تقسیم و از هم جدا کنید. در این صورت زرده در نیمی از پوسته قرار گرفته و سفیده به داخل کاسه سرازیر می‌شود.

در مرحله بعد نصف پوسته تخم‌مرغ خالی و نصف دیگر آن حاوی زرده‌ تخم‌مرغ است، اما احتمالا پس از جداسازی سفیده، هنوز کمی از آن در اطراف زرده باقی مانده‌است بنابراین باید بتوانید زرده تخم‌مرغ را در لبه‌ پوسته‌ خالی نگه دارید. مراقب باشید هنگام انتقال، زرده تخم‌مرغ به لبه‌ پوسته برخورد نکند زیرا ممکن است لبه‌ تیز پوسته‌ باعث باز شدن زرده شود.

اجازه دهید که باقی مانده سفیده تخم‌مرغ وارد کاسه شود. بسته به نوع تخم‌مرغ ممکن است این کار برای شما سخت یا آسان باشد (تازه نبودن تخم‌مرغ باعث می‌شود که سفیده راحت‌تر جدا ‌شود).

برای اینکه کل سفیده جدا شده و داخل کاسه بیفتد ممکن است مجبور شوید انتقال زرده تخم‌مرغ به پوسته را چند بار تکرار کنید.

در قدم آخر تنها لازم است زرده تخم‌مرغ را که در داخل یکی از پوسته‌ها قرار دارد، به داخل کاسه‌ دیگر منتقل کنید. مراحل بالا را می‌توانید برای هر تعداد تخم‌مرغی که نیاز دارید، انجام دهید.

[/vc_column][/vc_row]

بدون نظر

ارسال نظر