رویال آیسینگ غلیظ

مواد لازم برای تهیه رویال آیسینگ غلیظ:

۲ عدد سفیده تخم‌مرغ

یک قاشق چای‌خوری یا ۵ میلی لیتر آبلیمو

۵۰۰ گرم شکر قنادی یا شکری که آسیاب شده و از الک ریز گذرانده شده باشد. با این مقدار شکر سفت‌ترین نوع آیسینگ برای نگه داشتن دیوارهای خانه زنجبیلی به دست می‌آید. می‌توان استفاده از این میزان شکر را کم کرد یا پس از چسباندن دیوار و پشت‌بام به باقیمانده آیسینگ، به آن سفیده اضافه کرد تا نرم‌تر شود.

یک قاشق چای‌خوری یا ۵ گرم گلیسیرین (گلیسیرین را می‌توان از داروخانه‌ها تهیه کرد).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دستورالعمل:

۱) در یک ظرف کاملا تمیز و خشک، سفیده تخم‌مرغ و آبلیمو را ریخته و هم می‌زنیم تا تمام آن تبدیل به کف‌های ریز شود.

۲) شکر قنادی یا شکر آسیاب شده را کم‌کم به سفیده اضافه می‌کنیم. نباید مقدار زیادی از شکر را در مدت کمی به سفیده اضافه کرد و روش افزودن در چندین نوبت و با مقادیر کم است.

۳) گلیسیرین را هم اضافه کرده و آنقدر هم می‌زنیم تا رویال آیسینگ روی همزن به شکل قله دربیاید. رویال چنان سفت است که همزن برقی به سختی می‌چرخد. با این دستور رویال، سفت‌ترین نوع آیسینگ به دست می‌آید. ممکن است در آخرین مراحل و با افزودن شکر و تخم‌مرغ، همزن برقی از چرخیدن بایستد در این صورت می‌توان از چنگال برای مخلوط کردن استفاده کرد. بعد از استفاده از این آیسینگ سفت برای چسباندن دیوارها به زمینه می‌توان باقیمانده را با افزودن کمی سفیده و هم زدن مایع، نرم‌تر کرد. در صورت نیاز به رویال رقیق، از مقدار شکر باید کاسته شود. رویال آیسینگ را می‌توان در ظرف کاملا سربسته به مدت سه روز نگهداری کرد.

بدون نظر

ارسال نظر