نحوه برش کیک پایه به لایه‌های مختلف

برای اینکه یک کیک چند لایه داشته باشید، می‌توانید هر لایه را به‌صورت جداگانه بپزید اما این کار به سینی کیک و فضای کافی فر نیاز دارد. در صورتی که به سینی و فر مناسب دسترسی ندارید می‌توانید کیک پایه را به لایه‌های مختلف برش بزنید. برای این کار بهتر است که کیک پایه را روز قبل آماده کنید تا کاملا سرد شود. برای برش لایه‌ای کیک…

می‌توانید از یک جفت چاقوی کوچک و بزرگ اره‌ای و یا نخ دندان استفاده کنید. از آنجا که کار کردن با لایه‌های نازک دشوار است، برای آسان‌تر شدن کار می‌توانید کیک‌هایی با ضخامت ۲ اینچ (هر اینچ = ۵۴/۲ سانتی‌متر) و یا بیشتر را برش دهید. در صورتی که روی کیک ناصاف و گنبدی است، آن را برش بزنید تا کاملا صاف و یک دست شود.[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]

1) در قدم اول از چاقوی کوچک برای ایجاد برش‌های سطحی حدود ۳-۲ سانت در دور تا دور کیک استفاده کنید. دقت کنید که در این مرحله نیازی به برش‌های عمیق نیست.

2) با استفاده از چاقوی اره‌ای بزرگ، از همان قسمت‌های علامت‌گذاری شده در مرحله ۱ شروع به برش زدن کنید. این کار را به آرامی، با دقت و بدون عجله انجام دهید. اگر می‌خواهید از نخ دندان برای برش استفاده کنید، یک نخ بلند و تمیز را برداشته و داخل شیار دور تا دور کیک قرار دهید تا دو طرف نخ به هم برسد. سپس دو سر نخ را به صورت ضربدری و بسیار آرام به هم نزدیک کرده و بکشید تا نخ جمع و نهایتا از کیک خارج شود.

3) با استفاده از چاقو، لایه‌ بالایی را از روی لایه‌ پایینی بردارید. لایه‌ها باید به اندازه‌ کافی محکم باشند تا بدون اینکه خرد شوند، بتوان آنها را جا به جا کرد. با این حال اگر با لایه‌های نازک‌تر کیک سر و کار دارید باید بسیار با دقت و محتاطانه عمل کنید.

می‌توانید لایه‌ها را در بسته‌های پلاستیکی جداگانه قرار داده و تا ۵ روز در یخچال و یا به مدت ۱ ماه در فریزر نگهداری کنید.

بدون نظر

ارسال نظر