نحوه نگهداری سفیده تخم‌مرغ بعد از جداسازی

در بسیاری از دستورالعمل‌های آشپزی، هدف از جداسازی تخم‌مرغ استفاده از زرده‌ آن است. اگر می‌خواهید پس از مدتی، یخچال شما با ظروف حاوی سفیده‌های تخم‌مرغ پر ‌نشود یا از فساد سفیده‌ها جلوگیری کنید، لازم است با یک روش ساده…

 برای فریز کردن سفیده تخم‌مرغ آشنا شوید.

[/vc_column_text]

برای فریز کردن سفیده تخم‌مرغ می‌توانید هنگام جداسازی تخم‌مرغ، یک قالب یخ مکعبی در کنار خود قرار دهید و هر سفیده تخم‌مرغ را درون یک خانه از قالب بریزید. همچنین می‌توانید سفیده‌‌هایی را قبلا در یک کاسه جدا کرده‌اید، به قالب یخ انتقال دهید.

توجه کنید که هر سفیده در یک خانه از قالب یخ قرار گیرد. این نکته را هم برای تخم‌‌مرغ‌های کوچک و هم برای تخم‌مرغ‌های بزرگ رعایت کنید. البته ممکن است حجم سفیده تخم‌مرغ‌های بزرگ بیشتر از ظرفیت یک خانه از قالب یخ باشد. از طرفی در بیشتر دستورالعمل‌ها، توصیه می‌شود که از تخم‌مرغ‌های بزرگ استفاده کنید.

در مرحله بعد قالب یخ حاوی سفیده‌های تخم‌مرغ را در فریزر قرار دهید. پس از سفت شدن سفیده‌ها، قالب را از فریزر خارج کرده و آن را در داخل یک پاکت زیپ‌دار فریزر قرار دهید و مجددا در فریزر بگذارید. شما می‌توانید در صورت نیاز، از این قالب‌ها که هر کدام معادل یک سفیده تخم‌مرغ است، استفاده کنید. فقط باید منتظر بمانید تا سفیده‌ها آب شده و به دمای اتاق برسد.

[/vc_column][/vc_row]

بدون نظر

ارسال نظر