چند روش تهیه خامه کیک

روش اول: کره نرم شده در دمای محیط، شکر، وانیل و خامه پرچرب مواد اولیه برای تهیه خامه کیک است. ابتدا کره و ۱ پیمانه شکر قنادی را به مدت ۳ دقیقه با استفاده از یک همزن برقی مخلوط کنید تا ترکیبی نرم به‌دست آید. توجه کنید…

که ۱ پیمانه شکر برای تهیه خامه کیک کافی است اما اگر دوست دارید که خامه کیک شما شیرین‌تر باشد، می‌توانید تا دو و نیم پیمانه شکر هم به آن اضافه کنید.

در مرحله بعد وانیل و ۱ قاشق غذاخوری خامه را به مخلوط خود اضافه کنید و خوب هم بزنید. گاهی رویه به‌دست آمده بیش از حد سفت می‌شود و نمی‌توان آن را به راحتی روی کیک پخش کرد، در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید، به میزان ۱ قاشق غذاخوری دیگر خامه اضافه کنید.

[/vc_column_text]

[/vc_column]
[/vc_row]

روش دوم: خامه را یک ساعت قبل از مصرف داخل یخچال می‌گذاریم تا به اندازه بستنی نرم شود. به اندازه‌ای که نیاز دارید از خامه بردارید. ظرفی که برای هم زدن خامه انتخاب کرده‌اید باید تمیز و خشک و متناسب با میزان خامه باشد، به‌طوری که نصف تیغه‌های همزن درون خامه باشد. سعی کنید که از ظرف استیل استفاده کنید.

اگر قرار است در دمای بالا خامه را بزنید (یعنی دمای محیط گرم است)، حتما یک کاسه یخ زیر ظرف خامه قرار دهید.

در مرحله اولی که خامه را می‌زنید، دور همزن باید کند باشد تا خامه کاملا صاف و یک دست شود. سپس دور همزن را به بالاترین درجه برسانید و حدودا ۸ تا ۱۰ دقیقه هم بزنید.

  • اگر خامه را با یخی که در داخل آن است، بزنید، فرم می‌گیرد ولی زود آب می‌شود (فرم آن کاذب است). پس اجازه دهید تا یخ آن کاملا باز شود.
  • وقتی خامه فرم می‌گیرد، حفره‌هایی در داخل آن ایجاد می‌شود. خامه‌ای که کامل فرم گرفته باشد، در صورت برگرداندن ظرف به هیچ وجه نباید بریزد یا درصورتی که با قاشق از خامه برداریم و آن را تکان دهیم نباید بیفتد.
  • اگر همزن کاسه ای رومیزی دارید، می‌توانید مقدار بیشتری خامه فرم دهید.
  • سرعت همزن در فرم گرفتن خامه بسیار تاثیر دارد.
  • خامه را حداقل ۸ دقیقه روی دور تند بزنید.

 

 

برچسب ها:
,
بدون نظر

ارسال نظر