کارگاه عملی مهارت تخصصی کار با شکلات پایه

کارگاه عملی مهارت تخصصی کار با شکلات پایه

2,500,000 تومان
شکلات

درباره این دوره

 

شکلات یکی از پر مصرف ترین مواد خوردنی جهان هست که در تهیه ی انواع شیرینیجات در سراسر دنیا به کار می رود. یکی از دلایل لذیذ بودن شکلات برابری دمای ذوب آن با درجه حرارت بدن انسان هست و  همین مسئله باعث میشه که شکلات، داخل دهان آب شود. همچنین با مصرف شکلات، هورمون اندورفین در خون ترشح می شود که این هورمون سبب آرامش و حالت خواب آلودگی می‌گردد.

شکلات

 

 

 

 

 

 

شکلات در قسمت آمریکای مرکزی، نوعی کالای لوکس محسوب می شد و از دانه های کاکائو هم به عنوان پول استفاده می‌کردند. اولین بار کریستوفر کلمبوس کاکائو را برای نشان دادن به پادشاه و ملکه اسپانیا از آمریکا به اروپا آورد و خیلی زود، این ماده جزو مواد غذایی قاره اروپا گردید. تا قرن هفدهم  شکلات در اروپا  ماده غذایی گران قیمتی محسوب می شد که تنها ثروتمندان سلطنتی از آن استفاده می کردند. مدارک باستان‌شناسی حاکی از کشت و استفاده خوراکی از این ماده در هندوراس در حدود ۱۱۰۰ سال پیش از میلاد مسیح است.

 

دانه کاکائو حاوی بیش از ۴۰۰ ترکیب است در میان این ترکیبات می توان از چربی کاکائو، پروتئین ، نشاسته فیبر خام کافئین و تئوبرومین (که هر دو محرک می‌باشد) نام برد. دانه کاکائو همچنین حاوی تیرآمین و فنیل اتیل آمین می باشد که هر دو این مواد باعث هوشیاری بیشتر می شود به طور کلی، شکلات به هر فراورده ای اطلاق می شود که از دانه کاکائو و یا از چربی آن حاصل شود. از آنجا که این ماده در تهیه بسیاری از فراورده ها به کار می رود، هر گونه تغییر در تولید آن تأثیر عمیقی بر صنعت می گذارد. اضافه نمودن مواد مختلف به آن، کاملاً بستگی به سلیقه مصرف کنندگان دارد. بنابراین امروزه این ماده لذیذ و هیجان انگیز در بخش های مختلف عرصه ی شکلات سازی از ساخت شکلات های دستساز با طعم های متفاوت تا تزئینات مختلف شکلاتی طرفداران و علاقه مندان فراوانی در سراسر جهان پیدا کرده است

خوب از کجا باید شروع کنیم ؟

 

جالب است بدانید که هنوز اغلب افراد واژه کاکائو و شکلات را به جای هم به کار می برند. اما این دو واژه کاملاَ متفاوتند کاکائو ماده ای تلخ مزه است که اصلاَ به تنهایی استفاده نمی شود. در صنعت تهیه ی شکلات، این ماده این گونه تعریف می‌شود: دانه ی کاکائو از یک بخش جامد تشکیل شده و این دانه همچنین شامل چربی می باشد که مخلوط این بخش جامد با چربی کاکائو، شکلات را ایجاد می کند معمولاً با تغییر در میزان مواد تشکیل دهنده ی شکلات ها، انواع متفاوتی از آن نظیر شکلات سفید شیری تلخ و.. را ایجاد می کنند.

برای آشنایی بیشتر با دنیای عجیب و حیرت انگیز شکلات های دستساز و مهارت های مرتبط با آن لازم است که با الفبای شکلات سازی به خوبی آشنا شوید و به درک شهودی و صحیح از انواع تکنیکهایی برسید که بدون یادگیری در محضر استاد و شف حرفه ای کسب چنین مهارتی هایی امکان پذیر نخواهد بود. 

در واقع حرفه شکلات سازی با هزاران شیوه  و مدل در طرح و اجرای شکلات های هدیه تا سازه و تندیس های شکلاتی در همه جای دنیا بهترین بخش جهت رقابت و به چالش کشیدن استعداد هنرمندان شیرینی ساز و دکوراتور است.

ورود شما به این عرصه از طریق آموزش‌های کادمیک و علمی موثرترین شیوه جهت تبدیل شدن به یک چاکلتیر یا شکلات ساز حرفه ای می‌باشد.

اما نتیجه این دوره چیست؟

 1. یادگیری صحیح الفبای شکلات و کار با شکلات و اطلاعات عمومی و تخصصی در این حوزه
 2. تئوری آماده سازی شکلات خالص یا Real تمپرینگ
 3. آموزش روشهای مختلف تمپرینگ شکلات (به سه شیوه)
 4. آموزش صحیح ساخت شکلات اسنپ (ترد) با قالب های پلی کربنات
 5. روش اصولی استفاده از رنگ در رنگ آمیزی قالب های پلی کربنات
 6. آموزش تکنیک‌های رنگ آمیزی اصولی و استاندارد
 7. ساخت فیلینگ شکلاتهای بن بن بر اساس رسیپی کاکائو‌ بری فرانسه شامل:
 • گاناش شکلات میلک
 • گاناش چای سیاه
 • بن بن پسته
 • بن بن بادام زمینی
 • مندیانت (چاکلت بارک)
 • بن بن پرتقال
 1. ساخت یک مدل ترافل شکلات
 2. قالب گیری توسط هنرجوها و مبدل شدن به شکلات ساز حاذق در بخش اولیه کار با شکلات و آشنایی کامل با دنیای رنگ و طعم و مزه شکلات سازی در جهت رضایت ذائقه ی مشتریان

اطلاعات کلی دوره:

 

 

تعداد جلسات : ۲ جلسه ی ۱۰ ساعته (۹ صبح تا ۷ شب)

تاریخ برگزاری : ۲۵ و ۲۶ دی ۹۷

محل برگزاری : تهران

هزینه دوره : دو میلیون و پانصد هزار تومان

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

 

علاقمندان به یادگیری شکلات سازی مدرن با تزئینات جدید

افرادی که از روی منابع آنلاین و دوره های پراکنده آموزش دیده و به دنبال دوره ای کامل و جامع هستند.

افرادی که که با وجود تمرینات فراوان هنوز در تهیه ی شکلات های مدرن و بخش‌های مختلف آن مشکل دارند و یا در واقع قلق کار را فرا نگرفته اند.

افرادی که علاوه بر داشتن مدرک موردنظر مهارت کافی را نداشته و نیازمند یادگیری صحیح برای کسب جایگاه شغلی در داخل و خارج ایران در کارگاه ها و قنادی ها می‌باشند.

مخاطبین این دوره چه کسانی نیستند؟

 

افرادی که تفننی به شکلات سازی علاقه داشته و به دنبال دوره های متفرقه با هزینه های پایین هستند

افرادی که به غیر از سبک کاری خود، به دنبال به روز رسانی و تکمیل اطلاعات قبلی نمی باشند

افرادی که به شکلات سازی نه تنها علاقه نداشته بلکه وقت و زمان و هزینه  لازم را ندارند

اساتید حرفه ای و دانا

دقیقا در این کارگاه چه می گذرد؟

 

 

دو روز دوره ی کامل عملی و علمی برای هر هنرجو در نظر گرفته شده که علاوه بر ارائه ی پانزده آیتم مفید و کاربردی در محیطی با تجهیزات کامل برای هر نفر میزبان هر هنرجو با میان وعده و نهار هم خواهیم بود:

 

 1. اموزش اصولی روشهای اماده سازی شکلات خالص
 2. انواع فیلینگ مناسب برای شکلات های بن بن
 3. اطلاعات درباره انواع شکلات و تاریخچه ی ان از مزرعه کاکائو تا بسته بندی وشناخت شیمی شکلات و کره کاکائو و پودرها
 4. اصول قالب گیری و هواگیری با شکلات
 5. ارائه ی روش های رنگ امیزی کاربردی شکلات و قالب شکلات
 6. ساخت ترافل و روش صحیح مبانی ساخت ترافل
 7. علم و هنر ساخت فیلینگ های کاربردی  و جدید برای شکلات 
 8. دیزاین های متنوع شکلات
 9. درست کردن تبلت
 10. روشهای نگهداری از محصولات تهیه شده از شکلات
 11. بالا رفتن مهارت هنرجو در تطبیق اموخته های خود با محیط خانگی یا کارگاهی
 12. مدیریت قیمت و هزینه و مواد در قبول سفارش شکلات
 13. خلاقیت در ساخت شکلات های بن بن و تلفیق مناسب رنگ با مدل
 14. کار عملی توسط هنرجو جهت بالا رفتن مهارت یادگیری
 15. اموختن مهارت نظم و نواوری و دقت

بعد از این کارگاه چه می شود؟

 

 بعد از این کارگاه حضور شما را به جمع دکوراتوران و شکلات سازان حرفه ای خوش آمد می‌گوییم و شما برای مراحل بالاتر و پیشرفته این هنر آماده خواهید بود.

هزینه ی این دوره کمی گران نیست؟

 

در برابر این سوال باید بپرسیم در مقابل چه چیزی گران است؟

هرگز فراموش نکنید که شرکت در این دوره سرمایه گذاری بر روی هدفتان و بالفعل کردن استعدادهای هنری درونی شما در جهت رسیدن به مدارج بالای شیرینی پزی و دکوراتوری است.

این مبلغ در مقابل درآمدی که شما پس از ورود به دنیای شکلات سازی کسب خواهید نمود اصلا به حساب نمی آید چرا که شما فوت و فن این هنر و کوزه گری را یاد خواهید گرفت. همچنین در حال حاضر گذراندن چنین دوره هایی با استاندارد کامل در جوامع دیگر نیازمند هزینه ای مازاد بر ۱۰۰۰ دلار می باشد که امروزه  هزینه ساخت و تهیه شکلات های دستساز هر عدد پنج هزار تومان به بالا بوده که در مراسم‌های خاص با سفارش های بالا به عدد ۱۰ میلیون تومان نیز می رسد که طبیعتا به موارد کوچک و بزرگ زیادی در کار شما ختم خواهد شد.

برای حرفه ای شدن راهی غیر از شرکت در این کارگاه وجود دارد؟

 

بله، خواندن نزدیک به صدها صفحه مطالب آموزشی و اینترنتی

آزمون و خطا بر سر آموزه های خود که سبب اتلاف وقت و هزینه شما می شود.

بهره‌گیری از آموزش های غیر اصولی که قدرت خلاقیت را از شما خواهد گرفت و باید مداوم به دنبال تقلید و یادگیری نکات اولیه جدید باشید.

برای یادگیری شکلات سازی مقالات و جزوات و کلاسهای آنلاین متعددی وجود دارد که نیازمند اختصاص زمان و انرژی بسیار طولانی و آزمون و خطاهای گسترده می باشد تا به نتیجه ی دلخواه برسید و قلق کار دستتان بیاید.

 از طرفی با گذراندن این دوره ها هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و شما به همان روش آزمون خطای گذشته به کارتان ادامه خواهید داد.

پیشنهاد می‌کنم همین حالا در این دوره ثبت نام کنید و به جمع دانشپذیران و هنرجویان راضی و موفق ایران دکوراتورز بپیوندید.

 

برای مشاوره همین حالا با شماره ۰۹۱۲۳۴۳۳۱۰۳ تماس بگیرید

سرفصل دروس

اعضا

البته ما با اولین گام برای ایجاد تجربیات کاربر بزرگ شروع می کنیم: درک آنچه مردم انجام می دهند، فکر می کنند، می گویند، و احساس می کنند. در این ماژول شما یاد خواهید گرفت که در طول یادگیری چگونه یک ذهن باز داشته باشید.

تعداد کل دانش آموزان در دوره