دوره آموزشی کیک طبقاتی، کار با خامه و باترکریم

دوره آموزشی کیک طبقاتی، کار با خامه و باترکریم

3,600,000 تومان

درباره این دوره

طعم شیرین و نوستالژیک کیک های خامه ای با تزئینات زیبا و طرح های حاشیه چشم نوازی ک دارد همیشه از محبوبیت خاصی در جامعه ی ایرانی برخوردار بوده  است.

 بطوری که این هنر اصیل و چشم نواز روز به روز در حال بازیابی بهتری از اصالت ریشه دار شیرین خود در بین دوست داران دنیای کیک و شیرینی است.

این تزیینات زیبا و دکوراتوری خوشمزه روی کیک تنها محصول یک فراورده خوشمزه به نام خامه زده شده یا خامه قنادی می‌باشد که با مفتول سیمی یا همزن برقی به قدری زده می‌شود تا حباب های هوا را در خود نگه داشته و به اصطلاح فرم بگیرد و قابلیت شکل پذیری مطلوب داشته باشد.

خامه فرم گرفته که اکثرا شیرین و عطر و طعم خوشمزه ای دارد بافت سبک و ابر مانندی را دارا می باشد که خود بهترین گزینه برای ساخت عناصر تزئیناتی شکیل و چشم نواز بر روی کیک های مجالس و مراسم های خاص است.

تاریخچه ی استفاده از  خامه شیرین شده به قرن ۱۶ میلادی برمیگردد زمانی که به ان القابی چون شیر برفی و یا برف خشک گفته می شد و اکثرا از ترکیب سفیده تخم مرغ و اب گل سرخ و شکر و مواد معطر به عنوان اسانس در خامه استفاده می‌شد.

جالبه بدونید که تا اواخر قرن ۱۹ نیز خامه فرم گرفته با استفاده از شاخه درختانی چون بید به دست می امد که بعد از بهم زدن طولانی حالت خشک و ثابتی به خود می‌گرفت.

به تدریج با ورود سیستم های سانتریفیوژ خامه ی پرچرب با سرعت بیشتر و با کیفیت بهتری تبدیل به خامه ی فرم گرفته شد بطوری که امروزه با پیشرفت علم  دنیای کار با خامه و تزئینات ان دچار تغییرات شگرفی شده و با به کارگیری انواع رنگ و اسانس و روش‌های حجم دهی مناسب انواع خامه طعم دار و خامه بازسازی شده  و خامه قنادی شیرین و گیاهی به وجود امده است.

خوب از کجا باید شروع کنیم؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تزئینات خامه ای رنگ و شکل جدیدی به خود گرفته به گونه ای که دکورهای خامه ای چشم نواز و گاها عجیب و خاصی که در گذشته تنها در انحصار عده ی کمی از  قنادهای ایرانی و یا دکوراتورهای ماهر در داخل و خارج از ایران بود امروزه به راحتی با کمی تمرین و پشتکار و یادگیری اساسی الفبای کار با خامه و باترکریم بصورت صحیح قابل یادگیری و عرضه می‌باشد. 

فقط کافیست که با اموزش علمی و عملی صحیح نزد مربی ماهر و با تجربه ای که خود علاوه بر استادی در این فن از علم روز در انتقال مطالب  هم برخوردار است به درک شهودی و کافی از هنر دکوراتوری با خامه برسید و بعد از یادگیری فوت وفن ان ذهن خود را با دنیای هنر خلاقیت و تزئینات مدرن همگام سازید.

از این رو ورود شما به این عرصه فقط نیاز به کمی دقت و تامل و بازنگری صحیح در اموخته های شما نزد یک مربی حاذق دلسوز و با تجربه دارد که به خوبی فوت کوزه گری را به شما اموخته و شما را در این مسیر تا مرحله ی مستعد شدن جهت ورود به بازار کار همراهی نماید.

برای مطالعه ادامه مطلب لطفا ثبت نام کنید